Paskaidrojošās piezīmēs paskaidrots, kuras preces vai pakalpojumus ir paredzēts iekļaut zem klašu virsrakstiem un kuri uzskatāmi par klasifikācijas neatņemamu sastāvdaļu.


Vispārējas piezīmes

Preču vai pakalpojumu norādes, kas parādās klašu virsrakstos, ir vispārējas norādes attiecībā uz jomām, pie kurām principā preces vai pakalpojumi pieder. Tādēļ alfabētiskais saraksts ir jāskata, lai pārliecinātos par katra atsevišķa produkta vai pakalpojuma precīzu klasifikāciju.

Preces

Ja produktu nevar klasificēt ar klašu saraksta, paskaidrojošo piezīmju un alfabētiskā saraksta palīdzību, ir jāizmanto šādas piezīmes ar kritērijiem:

  1. Gatavu produktu principā klasificē atbilstoši tā funkcijai vai mērķim. Ja gatava produkta funkcija vai mērķis nav minēts nevienā klases virsrakstā, gatavo produktu klasificē pēc analoģijas ar citiem salīdzināmiem gataviem produktiem, kas norādīti alfabētiskajā sarakstā. Neko neatrodot, piemēro citus papildkritērijus, piemēram, materiālu, no kura produkts izgatavots, vai tā ekspluatācijas veidu.
  2. Gatavu produktu, kas ir vairākiem nolūkiem paredzēts salikts objekts (piemēram, pulkstenis, kurā iekļauts radio), var klasificēt visās klasēs, kas atbilst kādai no tā funkcijām vai paredzētajiem nolūkiem. Ja šīs funkcijas vai nolūki nav minēti nevienā klases virsrakstā, jāpiemēro citi kritēriji, kas norādīti iepriekš a) apakšpunktā.
  3. Neapstrādātus vai daļēji apstrādātus izejmateriālus principā klasificē pēc materiāla, no kura tie sastāv.
  4. Preces, kas paredzētas kā cita produkta daļa, klasificē tajā paša klasē kā šis produkts tikai gadījumos, ja to pašu produkta veidu normāli nevar lietot citiem nolūkiem. Visos citos gadījumos piemēro kritēriju, ka norādīts iepriekš a) apakšpunktā.
  5. Ja gatavu vai negatavu produktu klasificē pēc materiāla, no kura tas ir izgatavots, un tas ir izgatavots no dažādiem materiāliem, tad produktu principā klasificē pēc pārsvarā esošā materiāla.
  6. Apvalkus, kas pielāgoti ievietojamiem produktiem, principā klasificē tajā paša klasē kā produktu.

Pakalpojumi

Ja pakalpojumu nevar klasificēt ar klašu saraksta, paskaidrojošo piezīmju un alfabētiskā saraksta palīdzību, ir jāizmanto šādas piezīmes ar kritērijiem:

  1. Pakalpojumus principā klasificē pēc darbības nozares, kas norādīta pakalpojumu klašu virsrakstos un to paskaidrojošajās piezīmēs, vai nenorādīšanas gadījumā pēc analoģijas ar citiem salīdzināmiem pakalpojumiem, kas norādīti alfabētiskajā sarakstā.
  2. Nomas pakalpojumus principā klasificē tajās pašās klasēs kā pakalpojumus, ko nodrošina ar nomātajiem objektiem (piemēram, Telefonu noma, kas iekļauta 38. klasē). Izpirkumnomas pakalpojumi ir analogi nomas pakalpojumiem un tādēļ jāklasificē līdzīgi. Tomēr, īres vai izpirkumnomas finansējumu klasificē 36. klasē kā finanšu pakalpojumu.
  3. Pakalpojumus, ar kuriem nodrošina ieteikumus, informāciju vai konsultāciju, principā klasificē tajās pašās klasēs kā pakalpojumus, kas atbilst ieteikuma, informācijas vai konsultācijas priekšmetam, piemēram, pārvadājumu konsultācija (39. kl.), uzņemējdarbības vadības konsultācija (35. kl.), finanšu konsultācija (36. kl.), skaistumkopšanas konsutlācija 44. kl.). Padomu, informācijas vai konsultāciju sniegšana, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus (piemēram, tālruni, datoru) neietekmē šo pakalpojumu klasifikāciju.
  4. Pakalpojumus, ko sniedz saistībā ar franšīzi, principa klasificē tajā pašā klasē kā franšīzes devēja konkrētos pakalpojumus (piemēram, uzņemējdarbības ieteikumi attiecībā uz franšīzi (35. klase), finansēšanas pakalpojumi attiecībā uz franšīzi (36. klase), juridiskie pakalpojumi attiecībā uz franšīzi (45. klases)).